Tronditëse/ Jetuan 1 muaj me foshnjën e vdekur në shtëpi, ajo që ju thanë prindërit policëve do ju shokojë

0
48

Zbulimi i trupit të pajetë të një fëmije të mitur, i cili prej më shumë se 1 muaji mbahej nga prindërit në dhomën e gjumit, ka tronditur opinionin publik.

Rasti në fjalë është zbuluar në Girona të Spanjës, ku Bruce Hopkins dhe bashkëshortja e tij, Schrell, përkatësisht 41 dhe 40 vjeç, “lejuan” fëimijën e tyre 7 vjeç të ndërronte jetë si pasojë e një krize të ashpër të astmës që nuk u shërua.

Sipas agjentëve të hetimit, prindërit nuk besonin në medikamente dhe mjekësinë tradicionale, për shkak se gruaja më herët ishte vizituar për të trajtuar një alergji, por kishte përkeqësuar.

Në vend të kësaj ata kishin zgjedhur fenë, duke qenë besimtarë, dhe ku shpresonin që përmes lutjeve fëmija do të përmirësohej.

Madje edhe kur gjendja e fëmijës ishte përkeqësuar, ata sërish kishin zgjedhur rrugën e lutjeve. Kjo ka bërë që djali të ndërrojë jetë, ndërsa vijonte të mbahej nga prindërit në të njëjtën dhomë ku ata jetonin.

Çifti, me origjinë nga Detroit, prej gati 1 viti nuk kishte paguar qiranë. Për këtë arsye, qiradhënësi kishte njoftuar policinë, e cilaa ndërhyri në apartament duke bërë zbulimin dramatik.

Prindërit, që tani po gjykohen në Spanjë me akuznë e vrasjes, pretenduan se djalit i kishin dhënë trajtimin e nevojshëm, ndërsa shtuan se gjatë kësaj kohe kishin menduar mos ai po flinte.

“Po vij në shtëpinë e agjentëve. Shkurtimisht, ata do të argumentonin se fëmija ishte duke fjetur. Ajo që

Megjithatë, ky argument duket se nuk ka bindur Prokurorinë e Spanjës e cila kërkon dënim me 3.3 vite burg për dy prindërit.

Loading...

PËRGJIGJU