Robert Lewandowski godet ashpër Ancelottin, arsyeja do të iu çmend

0
37

Sulmuesi i yllit të Bayernit sheh shkakun e problemeve aktuale të lëndimeve në Bayern në të kaluarën –e ish- trajnerit, Carlo Ancelotti, përcjell ORAinfo.

Arjen Robben, Thiago dhe Thomas Müller: Shumë yje të FC Bayern janë duke luftuar me lëndime të muskujve.

Për Robert Lewandowski kjo nuk është trajnimi i trajnerit aktual Jupp Heynckes. Përkundrazi, sulmuesi yll e sheh këtë shkak në njësitë e paraardhësit Carlo Ancelotti.

“Kur shumë dëmtime të muskujve ndodhin, ju nuk duhet të shikoni javët e fundit të trajnimit, por kthehuni dy ose tre muaj. Ka shumë të ngjarë që arsyeja të jetë atje”, ka treguar sulmuesi polak.

Kështu Lewandowski qartë i referohet trajnimit nën ish-trajnerin e Bayernit, stërvitjet e të cilit u kritikuan nga shumë lojtarë ./ORAinfo/

during the UEFA Champions League Group F match between GNK Dinamo Zagreb and FC Bayern Munchen at Maksimir Stadium on December 9, 2015 in Zagreb, Croatia.

Loading...