Largohet nga La Liga? Vjen oferta e fundit për Barçën: Eja luaj në kampionatin…

0
89

Messi mund të luajë në Rusi në rast se Katalonja shpall pavarësinë.

Klubi i njohur rus i ka ofruar Barcelonës të marrë pjesë në kampionat në rast se shpall pavarësinë nga Spanja, shkruan “Itasportpress”, raporton SYRI.net.

“Mësuam se “Barcelona” mund ta ndryshojë kampionatin, kështu që ne e ftojmë që të marrë pjesë në ligën më të mirë të futbollit në botë – FNL!”, thuhet në reagimin zyrtar të klubit FK Enisey.
Në rast se arrihet pavarësia përveç Barcelonës për të emigruar do të Espanyol dhe Girona që mund të vendosin të luajë në Itali, Francë apo Gjermani.

Oferta e Enisey është e vlefshme deri më 1 nëntor, ndërsa Barcelona duhet të marrë një vendim. Në krahun tjetë Federata Spanjolle e Futbollit ka bërë me dije që në rast se shpallet pavarësia nuk ka vend për Barcelonën në La Liga.

Loading...