Krahasimet: Messi apo Maradona? Ja kush është më i mirë…

0
42

Kush është lojtari më i mirë në historinë e futbollit? Kjo është pyetja që prej shumë kohësh po mundon specialistët e futbollit të cilët ngurojnë të japin një përgjigje definitive.

Që prej fillimit të karrierës së tij, Lionel Messi vazhdimisht është krahasuar me legjendën e futbollit, Diego Maradona, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”.

Ky krahasim është rritur më shumë pas tre golave të Messit ndaj Ecuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës.

Messi tashmë e ka kaluar me gola dhe asistime në kombëtare, por Maradona do të mbahet mend gjatë pasi në vitin 1986 udhëhoqi Argjentinën drejt triumfit në Kupën e Botës.

Në grafikën më poshtë mund të shihni të gjitha golat, asistimet ndërmjet Maradonës dhe Messit:

Loading...