Interi ia bën ‘bajat’ Milanit, po transferon ‘bishën’ që e dëshironin rossonerët

0
107

Liverpooli dëshiron ta shesë Daniel Sturridge te Interin për 34 milionë euro, por Nerazzurët vetëm duan që ai të huazohet me opsionin për të blerë, përcjell ORAinfo.

Ai dëshiron më shumë kohë të rregullt për të mbajtur vendin e tij përpara Kupës së Botës 2018 në Rusi.

Megjithatë, Interi nuk ka buxhet për të punuar me Janarin për shkak të çështjeve Financiare të Fair Play, kështu që janë të përgatitur vetëm për të marrë sulmuesin 28-vjeçar me kredi me një opsion për të blerë në fund të sezonit.

Kontrata e tij përfundon në qershor 2019 dhe Liverpooli prandaj është i etur të marrë disa garanci për një transferim të përhershëm në verë.

Ai do të luftonte për një vend me Mauro Icardi, Ivan Perisic dhe Antonio Candreva./ORAinfo/

Loading...