FOTO/ ‘Tronditet’ futbolli, lojtari i njohur diagnostikohet me ‘HIV-AIDS’

0
89

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Emmanuel Eboue është diagnostikuar me “HIV-AIDS”.

Sëmundja e tij u zbulua gjatë ekzaminimit mjekësor që e realizoi te ekipi i ri, Turk Ocagi Limasol.

Lajmin e ka konfirmuar edhe agjenti i futbollistit, i cili thotë se vërtetë ka dalë një problem i madh gjatë testeve mjekësore.

“Sonte ne do të kthehemi në Angli dhe nesër do t’i bëjmë disa teste për ta parë këtë sëmundje se sa është serioze”, ka thënë agjenti i futbollistit.
Kujtojmë që Eboue gjatë vitit 2004 u bë i njohur pas paraqitjeve të shkëlqyer me Arsenalin.

Loading...