10 C
tirana
Saturday, November 25, 2017

Ndryshon renditja, FIFA: 10 kombëtaret më të mira në botë. Ndodh...

Pas përfundimit të eliminatoreve të Kupës së Botës “Rusi 2018” dhe ndeshjeve miqësore, FIFA më 23 nëntor ka zyrtarizuar ndryshimet në renditjen e përgjithshme. 5...

UEFA zgjedh formacionin e javës në Champions League, bie në sy...

Pas ndeshjeve të pesta në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, UEFA ka shpallur ekipin e saj të javës “Fantasy team of the...

Presidenti i UEFA-s: Jam i shqetësuar për Milan-in, rrezikon sanksione

Në ditët e fundit kanë qarkulluar shumë zëra mbi stabilitetin ekonomik të Milan-it. UEFA duket se është takuar me drejtuesit e klubit kuqezi në...

Bayerni merr lajmin e keq, dëmtohet ylli i skuadrës

Bayern Munchen do të jetë pa Arjen Robben për të paktën një ndeshje, pasi holandezi lëndoi pulpën e këmbës gjatë ndeshjes kundër Anderlechtit të...

Interi është skuadra që vrapon më shumë në Serie A, ja...

Për të fiituar nevojitet cilësia e interpretuesve, por ndonjëherë zemra, dëshira dhe dëshira mund të bëjnë shumë më shumë, mund të bëjnë mrekullinë. Është pikërisht...

ZYRTARE/ Renditja e re e FIFA-s, e jashtëzakonshme çfarë ka ndodhur...

Pas fitores 3-2 në miqësoren e luajtur në Antalia ndaj Turqisë, Kombëtarja shqiptare ka fituar 9 pozicione në renditjen e re të FIFA-s. Kuqezinjtë e...

Ronaldo ‘çmend’ botën e futbollit, ja pse sipas tij Messi qëndroi...

Lionel Messi luajti si zëvendësues në barazimin pa gola të Barcelonës me Juventusin, ndërsa Cristiano Ronaldo e di pse ndodhi kjo. Argjentinasi bëri një paraqitje...

Tronditen tifozët e Milanit, në janar largohet ky lojtar

Mbrojtësi Gustavo Gomez në janar pritet të largohet nga ‘San Siro” pasi Montella e konsideron paraguaianin si të padobishëm. Mbrojtësi mund të përshëndetet në janar...

Italia ose Kili mund ta zëvendësojnë Perunë në Kupën e Botës

Ka një fije shpresë për ekipet kombëtare të Italisë dhe Kilit. Kombëtarja evropiane dhe amerikano-jugore mund të kenë një mundësi për të marrë një vend...

Merkato pa limit, Milani në janar transferon këtë super sulmues

Pas investimit mbi 200 milionë euro, Milani nuk kërkon të ndalet në merkato pasi pritet të transferojë një sulmues të njohur. Bëhet fjalë për anësorin...
- Sponsored -
Loading...

LAJMET E FUNDIT

DUHEN LEXUAR